Ostatnia szansa na rejestrację do 18. edycji CST MTB Gdynia Maratonu

Szansa na zgłoszenie uczestnictwa w 18. edycji CST MTB Gdynia Maratonu właśnie się kończy, gdyż rejestracja internetowa jest możliwa jedynie do 8 czerwca. Sama rywalizacja zostanie przeprowadzona 11 czerwca, a przed nią, 10 czerwca, odbędzie się wydarzenie dedykowane dla najmłodszych – ABUS Kids Race.

Przed nami kolejne rowerowe święto nad Bałtykiem – gdyńska impreza obchodzi swoją „pełnoletność” i zapowiada się jako niezwykle atrakcyjne wydarzenie. Nie ma wątpliwości, że Gdynia ma bogatą tradycję sportową. Już w najbliższy weekend uczestnicy będą mieli okazję poczuć atmosferę tych zawodów, które zaplanowane są również na rok 2024 – wówczas Gdynia gościć będzie Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB.

W zeszłorocznej rywalizacji wystartowało prawie 1000 zawodników, a połowę z nich stanowili młodzi adepci kolarstwa górskiego. Zawody dla dorosłych zdominowali przedstawiciele ekipy JBG-2 CryoSpace Team, których lider, Paweł Bernas, okazał się najlepszy na maratońskim dystansie. W kategorii kobiet zwycięstwo przypadło po raz kolejny Aleksandrze Andrzejewskiej reprezentującej CST Accent MTB Team. Które zespoły zdobędą laury w tegorocznej edycji maratonu, przekonamy się już za kilka dni.