Optymalizacja i zwiększenie liczby połączeń w nowym rozkładzie jazdy POLREGIO na rok 2023/2024

Rozkład jazdy POLREGIO na rok 2023/2024 przynosi sporo zmian. Przewiduje się, że praca eksploatacyjna wzrośnie o 10%, a ilość tras, które będą zamawiane, zwiększy się o 16%. Pasjonatów podróży kolejowych ucieszy fakt, że do rzeszowskiego lotniska w Jasionce zostanie dodanych 13 par pociągów. Ponadto, pasażerowie z Małopolski mogą liczyć na ulepszone połączenia. Wzrośnie liczba pociągów na trasie Kraków Główny – Czechowice-Dziedzice oraz Kraków Główny – Zakopane. Po długiej przerwie powróci także połączenie Żagań – Cottbus. Gdańskie lotnisko zostanie obsługiwane przez sześć dodatkowych par pociągów, co zdecydowanie ułatwi podróż osobom korzystającym z lotniskowego transportu.

Zmiany dotyczą również poszczególnych województw. Na przykład, w województwie pomorskim utrzymane zostaną połączenia wynikające z dwóch poprzednich korekt rozkładu jazdy 2022/2023. Co więcej, zdecydowano o rozszerzeniu terminów kursowania pociągów na odcinku Chojnice – Tczew. Teraz pociągi będą tam kursowały przez cały tydzień, a nie jak do tej pory – przez 6 dni.

Na odcinku Chojnice – Szczecinek dojdzie do wzrostu liczby połączeń, aż do 5 par pociągów. Podobnie jest na odcinku Tczew – Malbork – Tczew, gdzie liczba połączeń wzrośnie do 22 par pociągów. Na linii 211 Chojnice – Kościerzyna pasażerowie będą mogli skorzystać z czterech par pociągów, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z obecnym stanem.