Opinie polityków na temat nadchodzącego referendum: rozmowa z Marcinem Horałą

Zastanawialiśmy się, jakie są poglądy obecnych posłów i senatorów, a także kandydatów na te stanowiska w odniesieniu do zbliżającej się konsultacji społecznej. Postanowiliśmy skierować pytania dotyczące tego zagadnienia do reprezentantów wszystkich partii politycznych. Chcieliśmy dowiedzieć się, jakie są ich myśli na temat pytań, które zostaną postawione Polakom podczas referendum, zaplanowanego na 15 października 2023 roku.

Jako piąty przedstawiciel rządzącej partii udzielił nam wywiadu Marcin Horała. Jest on nie tylko posłem Prawa i Sprawiedliwości, ale również sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W dodatku pełni funkcję pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Horała będzie także ubiegał się o miejsce w Sejmie RP podczas najbliższych wyborów parlamentarnych, startując z okręgu numer 26.

Pierwsze pytanie, które postawiliśmy panu Horała brzmiało: „Czy zamierza pan wraz z partią Prawo i Sprawiedliwość wziąć udział w referendum planowanym na 15 października? Jeśli tak, to dlaczego?”

Na to Marcin Horała odpowiedział bez zawahania: „Zdecydowanie tak. Referendum jest zawsze doskonałą okazją do wyrażenia swojego zdania przez obywateli i wpływania na przyszłość naszego kraju. To jest istota demokracji.”