Odliczanie do najważniejszego wydarzenia triathlonowego w Polsce – Enea IRONMAN Gdynia

Polska scena triathlonowa z niecierpliwością oczekuje na najważniejsze wydarzenie sezonu, jakim jest Enea IRONMAN Gdynia. Zawody te cieszą się ogromną popularnością, a do ich rozpoczęcia pozostały już tylko godziny. W ramach tego wielkiego święta sportu, w piątek odbędzie się Kids Aquathlon Gdynia dedykowany najmłodszym adeptom triathlonu. W sobotę przewidziano start sztafet oraz zawodów na dystansie sprint. Natomiast niedzielny dzień będzie należał do zawodników rywalizujących na pełnym dystansie IRONMAN i IRONMAN 70.3. Wszystko to poprzedzone zostało oficjalną konferencją prasową, która miała miejsce dzisiaj.

To już trzecia edycja Enea IRONMAN Gdynia z pełnym dystansem IRONMAN. Już od wielu lat triathlon jest integralną częścią sportowego życia Gdyni, choć pierwotnie głównym dystansem dla zawodników był IRONMAN 70.3. Organizatorzy poszerzyli jednak program zawodów o wiele imprez towarzyszących, m.in. sobotni sprint, piątkowe zawody dla dzieci – Kids Aquathlon Gdynia czy nocny bieg na dystansie 5 km – Night Run Gdynia.

W czwartek 3 sierpnia miała miejsce konferencja prasowa, podczas której przedstawiono szczegóły tegorocznej edycji Enea Ironman Gdynia. Wzięli w niej udział między innymi przedstawiciele miasta – Bartosz Bartoszewicz – wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia i Przemysław Dalecki – dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu oraz dyrektor zawodów Michał Drelich. Obecni byli również pretendeni do zwycięstwa w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia: Nick Kastelein (AUS) i Kacper Stępniak (POL). Gościem specjalnym był Łukasz Malaczewski „Fizjotriathlonista” – legenda gdyńskich zawodów, który opowiedział o swoim tegorocznym starcie oraz wyjątkowej sztafecie triathlonowej z udziałem małej Mii, dziewczynki urodzonej z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową.