Nowo otwarte wielofunkcyjne boisko sportowe w szkole podstawowej nr 21 w Gdyni

Gdyńska Szkoła Podstawowa nr 21 przy ulicy Jana z Kolna może poszczycić się nowym wielofunkcyjnym boiskiem. Jest to rezultat realizacji projektu zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Gdyni. Wraz z początkiem roku szkolnego, uczniowie tej śródmiejskiej placówki edukacyjnej zyskali dostęp do nowej przestrzeni do gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, wyraził swoje zadowolenie ze sprawnego przebiegu inwestycji, która wprowadza wiele radości do codziennego życia uczniów. Podkreślił, że jest to już druga modernizacja wykonana na terenie tej placówki.

Wielofunkcyjne boisko na ulicy Jana z Kolna zostało zrealizowane jako część zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Gdyni 2020.

Jak przyznała Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, istniejące wcześniej boisko, które oddano do użytku publicznego w 2006 roku, wyposażone było w nawierzchnię ze sztucznej trawy, ale wymagało już modernizacji. Cieszy ją fakt, że to właśnie szef rady rodziców zdecydował się zgłosić projekt modernizacji boiska do Budżetu Obywatelskiego i przekonał mieszkańców do jego poparcia w głosowaniu. Zielińska podkreśla, że nowe boisko stanie się centrum życia nie tylko dla uczniów szkoły, ale także dla okolicznych mieszkańców. Boisko będzie dostępne dla wszystkich chętnych do godziny 20:00, jednak korzystanie z niego będzie wiązało się z koniecznością przestrzegania ustalonych regulaminów.