Nowe etapy zmian w organizacji ruchu ulicy Chwarznieńskiej – odcinek witomiński

W okresie pomiędzy nocą z 23.06 a początkiem dnia 24.06, przewiduje się wprowadzenie nowej fazy zmian w zarządzaniu ruchem drogowym, które są powiązane z planem rozbudowy ulicy Chwarznieńskiej, konkretnie jej odcinka witomińskiego.

Zmiany, które zostaną wprowadzone, obejmują wprowadzenie ruchu dwukierunkowego dla wszystkich pojazdów na ulicy Chwarznieńskiej między ulicami Widną a Promienną. Otwarcie tej części jezdni Chwarznieńskiej pomiędzy ulicami Hodowlaną i Promienną będzie jednocześnie oznaczało zamknięcie tymczasowej drogi utworzonej z betonowych płyt przy budynku ulicy Chwarznieńskiej numer 51-53.

Kolejną zmianą będzie zamknięcie ulicy Hodowlanej na odcinku od Słonecznej do Chwarznieńskiej. W efekcie, na skrzyżowaniu tych trzech ulic: Hodowlanej, Wielkokackiej i Stawnej, zostanie przywrócony poprzedni układ drogowy, obowiązujący przed rozpoczęciem całego projektu. W odpowiedzi na to, objazd dla ruchu w obu kierunkach został przekierowany na ulicę Wielkokacką.

Zmiany dotkną także skrzyżowanie ulic Chwarznieńskiej, Rolniczej, Wielkokackiej i Małokackiej, gdzie zostanie wprowadzony nowy układ ruchu drogowego. Otwarta dla ruchu zostanie północno-zachodnia jezdnia ulicy Rolniczej. Jednak ze względu na prace prowadzone w tym obszarze, dostępne będą tylko dwa pasy ruchu.

Część skrzyżowania od strony jezdni ulicy Małokackiej w kierunku Redłowa zostanie zamknięta. Ruch w tym kierunku zostanie przekierowany na jezdnię dla kierunku przeciwnego. Dodatkowo, przejście dla pieszych przez ulicę Wielkokacką zostanie zamknięte. Aby zapewnić płynność przejścia dla pieszych, otwarte zostanie przejście przez ulicę Małokacką.

Na koniec, chciałbym zauważyć, że obecna organizacja ruchu na ulicach Uczniowskiej i Nauczycielskiej będzie nadal obowiązywać.