Nowe centrum kultury i duchowości rośnie w Gdyni

W dzielnicy Mały Kack, przy ulicy bpa J. B. Szlagi 3, powstaje nowoczesne Katolickie Centrum Kultury oraz diecezjalne Centrum Ruchu Światło-Życie. Budowa tego miejsca, które ma służyć mieszkańcom Gdyni i całego Trójmiasta, przebiega bardzo dynamicznie. Obecnie na terenie inwestycji trwają szeroko zakrojone prace budowlane.

Zaledwie na początku kwietnia na miejscu obecnej budowy znajdował się pusty plac, a wykonawca dopiero wtedy rozpoczynał swoje prace związane z inwestycją. Jednak już po nieco ponad dwóch miesiącach udało się osiągnąć jeden z kluczowych etapów projektu.

W sobotę, 17 czerwca miała miejsce uroczystość wmurowania kapsuły czasu i kamienia węgielnego pod konstrukcję przyszłego centrum. Wydarzenie to poprzedzone zostało mszą świętą odprawioną w kościele pw. Chrystusa Króla, zlokalizowanym także w dzielnicy Mały Kack. W ceremonii uczestniczyli nie tylko przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, ale również abp Tadeusz Wojda – metropolita gdański. Obecni byli także uczestnicy Ruchu Światło-Życie, zwani oazowiczami, jak również przyjaciele i członkowie stowarzyszenia KACK.