Nowa szkoła w Gdyni. Będzie prowadzić zajęcia dla dzieci z dysfunkcjami!

Budynek przy ulicy Kazimierza Tetmajera już od 1 września 2023 znowu będzie gościł u siebie uczniów z Gdyni i okolic. Konkurs wygrało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Integracji „Tacy Sami”, które będzie prowadzić przez najbliższe 10 lat szkołę wspierającą dzieci z dysfunkcjami.

O to miejsce starały się cztery placówki, które wykazały bardzo interesujący program oraz wizję na prowadzenie działalności w zakresie oświaty dzieci z dysfunkcjami. Komisja konkursowa oceniała propozycje od Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Integracji „Tacy Sami” z Gdyni, Pozytywnej Inicjatywy „Edukacja” Sp. z o. o z Pucka, Ogólnopolskiego Operatora Oświaty z Poznania oraz Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa z Sopotu.

W procesie postępowania konkursowego wybrano ofertę Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Integracji „Tacy Sami” z Gdyni, która nie tylko postawiła na innowacyjne podejście, ale i łączenie najważniejszych elementów edukacyjnych z dostosowaniem do warunków dzieci z dysfunkcjami. Placówka ruszy już 1 września 2023 roku.