Nowa organizacja ruchu na węźle Dąbrowa i na Trasie Kaszubskiej związana z inwestycją GDDKiA

Od nadchodzącego poniedziałku, 19 lutego, kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu na łącznicach węzła Dąbrowa. Te modyfikacje wynikają z planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które podejmuje inwestycję o nazwie „Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk”, a konkretnie dotyczą odcinka między Bożepolem Wielkim a początkiem Obwodnicy Trójmiasta.

Zmienione przepisy ruchu drogowego będą obowiązywały od godziny 7:00 rano 19 lutego 2024 roku do godziny 17:00 29 marca 2024 roku. Z tego powodu mogą pojawić się pewne utrudnienia dla kierowców, takie jak zawężenie niektórych fragmentów jezdni lub zamknięcie jednego z pasów ruchu. Wszystkie te czynności będą wykonywane stopniowo w ciągu dnia na poszczególnych łącznicach.

Tego samego poniedziałku, 19 lutego, zostaną wprowadzone dodatkowe modyfikacje w organizacji ruchu związane z prowadzonymi pracami na Trasie Kaszubskiej. Te nowe przepisy obejmują obszar od węzła Gdynia Wieki Kack do skrzyżowania z ulicą Nowowiczlińską. Podobnie jak w przypadku węzła Dąbrowa, zmiany mogą polegać na zawężeniu jezdni do jednego lub dwóch pasów ruchu, w zależności od konkretnego planu. Może to oznaczać wyłączenie lewego pasa ruchu lub prawego pasa i pasa awaryjnego. Odcinek objęty pracami nie powinien przekraczać 500 metrów.

Nowe zasady ruchu drogowego na Trasie Kaszubskiej będą obowiązywały od godziny 7:00 rano 19 lutego 2024 roku do godziny 17:00 30 kwietnia 2024 roku.

Zachęcamy wszystkich kierowców do zachowania ostrożności i dostosowania swojej jazdy do nowych regulacji ruchu drogowego.