Nieoczekiwany powrót Katarzyny Gruszeckiej-Spychały – z byłej wiceprezydent Gdyni na wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia

Była wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała, zyskała nowe stanowisko. Znana z wieloletniej współpracy z Wojciechem Szczurkiem, który nie odniósł sukcesu w ostatnich wyborach samorządowych, objęła teraz funkcję wiceprezes ds. finansów i zarządzania aktywami w spółce Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

Swoją decyzję Zarząd Morskiego Portu Gdynia podał do publicznej wiadomości. Ujawniono, że po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, Rada Nadzorcza spółki podjęła decyzję 24 maja 2024 roku. Więc od 5 czerwca 2024 roku, Katarzyna Gruszecka-Spychała zostanie oficjalnie wprowadzona na stanowisko wiceprezes zarządu ds. finansów i zarządzania aktywami spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

Katarzyna Gruszecka-Spychała to postać o dużym doświadczeniu i renomie w środowisku politycznym Gdyni. Przez wiele lat pełniła tam funkcję wiceprezydenta i była jednym z kluczowych współpracowników Wojciecha Szczurka. Szczurek, niegdyś prezydent miasta, nie zdołał utrzymać swojej pozycji po przegranych wyborach samorządowych, w których zajął dopiero trzecie miejsce.