Nadchodzące spektakle w Teatrze Gdynia Główna: odwaga, marzenia kosmiczne i opowieści miejskie

Teatr Gdynia Główna zaprasza na swoje kolejne przedstawienia: „Zuchwała historia z zakurzonej półki”, „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?”, „Rodzanice” i „Rybak i Geniusz” – wszystko to według scenariusza „Klechd Sezamowych”. Wszystko to czeka nas w najbliższym czasie.

Dnia 12 listopada o godzinie 12:00 odbędzie się przedstawienie STACJA BAJEK pt. „Zuchwała historia z zakurzonej półki”. Jest to pożegnalny spektakl tego tytułu, ostatnia okazja dla widzów, by cieszyć się tą produkcją reżyserii Grzegorza Kujawińskiego. Fabuła przenosi nas do Krainy Poczytności – świata, gdzie książki są żywymi stworzeniami. Kartki drgają, a okładki trzęsą się ze strachu, ponieważ królujący Tyran, coraz bardziej popularny wśród mieszkańców, nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł mających szczęśliwe zakończenia.

Pytanie brzmi: Czy jest ktoś, kto odważy się stanąć przeciwko Tyranowi i przywrócić porządek w krainie słów? Główną bohaterką spektaklu jest Dziewczynka/Książka – samotne, nie zatytułowane dzieło, które nie pamięta swoich rodziców ani swojego zakończenia. Bilet na to wyjątkowe doświadczenie kosztuje 40 złotych.