Kukułka, wychowanek Lecha Poznań, poszukuje nowego klubu po wygaśnięciu kontraktu

Zawodnik piłkarski Ksawery Kukułka, pochodzący z Lecha Poznań, znajduje się obecnie na skrzyżowaniu dróg swojej kariery. Ze względu na brak przedłużenia kontraktu, który wygasał 30 czerwca 2024 roku, piłkarz musi szukać nowej drużyny do reprezentowania. W minionym sezonie Kukułka był stałym członkiem rezerwowego zespołu Lecha Poznań, jednak niestety jego drużyna spadła z drugiej ligi.

Obecnie Kukułka, jako lewy defensor, jest zmuszony do poszukiwania swojego miejsca w innej drużynie. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że znalazłby schronienie w Wiśle Płock. Niemniej jednak, istnieje prawdopodobieństwo, że trener Mariusz Misiura podejmie decyzję o współpracy z innym zawodnikiem – Marcela Krajewskim. Ten młody piłkarz jest dobrze znany trenerowi z ich wspólnej pracy w Zniczu Pruszków, co stwarza realną szansę na kontynuację współpracy. Czy to oznacza, że Kukułka nie przeszedłby do Wisły Płock? Sytuacja jest nadal dynamiczna, a dyrektor sportowy Dariusz Sztylka wydaje się skłaniać ku wychowankowi Lecha Poznań.

Jeśli jednak Kukułka nie zdoła znaleźć miejsca w Wiśle Płock, z pewnością nie oznacza to końca jego kariery. Na zawodnika czekają inne drużyny pierwszej ligi gotowe na współpracę. Arka Gdynia, Odra Opole i Bruk-Bet Termalica Nieciecza to tylko niektóre z nich, które są zainteresowane zdolnościami piłkarza.