Kierowca i pasażer skazani za tragiczny wypadek na ul. Witomińskiej w Gdyni

W wyniku orzeczenia sądu, 34-letni operator pojazdu, który był za kierownicą podczas zgubnego incydentu, otrzymał karę 5 lat pozbawienia wolności. Pasażer tego samego wieku, który wspierał go w ucieczce z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanemu starszemu człowiekowi, który później zmarł na skutek odniesionych obrażeń, został skazany na 2 lata wykonywania bezpłatnych prac społecznych. Takie decyzje zapadły w sądzie dotyczącym tragicznego zdarzenia, które miało miejsce 6 listopada 2022 roku na ulicy Witomińskiej w Gdyni.

Podejrzany kierował samochodem marki Seat na obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Jednak jechał znacznie szybciej, nie zachowując należytej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa starszemu mężczyźnie, który był już na pasach. W wyniku tego mężczyzna został potrącony. Został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie próbując nawet udzielić pomocy poszkodowanemu. Pasażer również nie udzielił pomocy poszkodowanemu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Co więcej, uniemożliwił pościg za sprawcą innym obywatelom, odpychając osobę próbującą go zatrzymać. Te szczegóły zostały przedstawione przez Grażynę Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która omówiła zdarzenie z 6 listopada 2022 roku na ulicy Witomińskiej w Gdyni.