Kierowca gdyńskiego autobusu w pracy pod wpływem środków odurzających!

Pod koniec grudnia 2022 Nadzór Ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni wraz z policjantami, postanowili przeprowadzić wyrywkową kontrolę u gdyńskich kierowców autobusów. Złapano trzydziestodwuletniego kierowcę pod wpływem środków odurzających.

To była akcja zupełnie niezaplanowaną i trzymana pod ścisłą tajemnicą. Gdyńska drogówka razem z Pracownikami Nadzoru Ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni przeprowadziła kontrolę. Nie chodziło jednak o to, czy pasażerowie mają bilety, ale, czy wożący ich kierowcy są trzeźwi.

Brano pod uwagę zarówno zawartość alkoholu we krwi, jak i obecność substancji psychoaktywnych. Okazało się, że nie wszyscy kierowcy byli czyści. U jednego, trzydziestodwuletniego kierowcy co prawda nie wykryto obecności alkoholu we krwi, ale po zbadaniu na obecność substancji psychoaktywnych, wynik okazał się być pozytywny.

Kierowca od razu został odsunięty od pełnienia obowiązków służbowych. Policja odebrała mu prawo jazdy, a o przyszłości samego kierowcy zdecyduje sąd.