Jazz powraca na scenę Gdyni podczas 27. edycji festiwalu Gdynia Classica Nova

W Gdyni wkrótce znowu rozbrzmiewać będą jazzowe dźwięki. Motywem przewodnim tegorocznej, 27. już edycji festiwalu Gdynia Classica Nova, będzie właśnie ten gatunek muzyczny. Festiwal odbędzie się w dniach od 24 maja do 9 czerwca, a podczas nim zagranych zostanie sześć unikalnych koncertów.

Gdynia Classica Nova to festiwal o wieloletniej i bogatej tradycji, który w tym roku organizowany jest już po raz 27. Podczas poprzednich edycji tego wydarzenia, widzowie mieli okazję słuchać najsłynniejszych utworów muzyki klasycznej. Na scenie pojawiali się wykonawcy zarówno z Polski, jak i z innych krajów europejskich, prezentując kompozycje znanych twórców muzyki klasycznej. Wśród wykonawców znajdowali się soliści, orkiestry, chóry oraz zespoły kameralne.

Tym razem publiczność festiwalu Gdynia Classica Nova będzie miała okazję posłuchać jazzowych brzmień. Wśród występujących artystów znajdą się między innymi: Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy, Artur Jurek Trio, Filip Wojciechowski Trio, Adam Wendt, Daniela Bereza oraz Wojciech Myrczek.

Tradycyjnie na festiwalu nie zabraknie muzyki klasycznej. Na scenie wystąpi Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod kierownictwem Łukasza Borowicza. W programie znajdują się również występy Romana Peruckiego, braci Piotra i Bartłomieja Suttów, Cappelli Gedanensis oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.