Gdyński park magazynowo-biurowy Gdynia City Logistics zyskuje globalnego lidera Cosentino jako najemcę

Nowoczesny park magazynowo-biurowy pod nazwą Gdynia City Logistics, który wznosi się przy ulicy Północnej w Gdyni, ma przyjemność powitać na swoim terenie renomowanego najemcę. Firma Cosentino, która jest światowym liderem w sektorze produkcji i dystrybucji zrównoważonych materiałów wykończeniowych o wysokiej jakości przeznaczonych dla branży wnętrzarskiej i architektonicznej, zdecydowała się na wynajem około 3,000 metrów kwadratowych powierzchni.

Umowa najmu została zawarta pomiędzy firmą Cosentino a Gdynia City Logistics. W transakcji tej pełniła funkcję pośredniczącą agencja doradcza Colliers. Inicjatorem projektu Gdynia City Logistics jest Torus Logistics, który współpracuje z BTV.

Park powstaje na obszarze dawnego terenu przemysłowego, który zostanie przekształcony w nowoczesne centrum logistyczne o łącznej powierzchni 22,100 metrów kwadratowych. W skład tego obejmować będzie również 1,300 metrów kwadratowych przeznaczonych na powierzchnię biurową.

Inwestycja ta nie tylko przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy w regionie, ale jest również doskonałym przykładem na racjonalną adaptację terenów postindustrialnych.