Gdynia wyróżniona w Brukseli. Miasto włączono do Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie!

1 marca w Brukseli odbył się IV Konwent Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie. To właśnie wtedy Gdynia dołączyła do miast zrzeszających sieć gmin przyjaznych rodzinie. Wyróżnienie to ma tylko kilka miast w Polsce!

Konwent Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie ma na celu wdrażanie innowacji, które zapewnią dobre życie przyszłym pokoleniom. Jest to więc również inwestowanie w politykę rodzinną mającą na celu podniesienie standardu życia najmłodszych. To również chętne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, tak niezbędnym przy planowaniu kolejnych rozwiązań socjalnych i prorodzinnych.

Gdynia została wyróżniona jako miasto, które jest wyjątkowo zaangażowane w tworzenie przyjaznego klimatu dla rodzin w Gdyni. Pochwalono ją również za spójną politykę miejską na rzecz rodzin, innowacje oraz ciekawe rozwiązania społeczno – ekonomiczne. Wiceprezydent Gdyni do spraw jakości życia, Bartosz Bartoszewicz nie krył dumy przy wręczeniu dokumentu potwierdzającego włączenie miasta do Konwentu.