Gdynia świętuje Święto Morza 2023. Szykuj się na niezwykłą imprezę!

Jeżeli jesteś miłośnikiem morskich klimatów, koniecznie zarezerwuj sobie czas między 16 a 25 czerwca. Wtedy w Gdyni odbędzie się doroczne Święto Morza, a razem z nim unikatowe żaglowce, jachty, imprezy kulturalne, regaty i mnóstwo innych atrakcji. Będzie również coś dla wielbicieli sportów.

Pierwsze Święto Morza celebrowane w Gdyni odbyło się dokładnie 31 lipca 1932 roku. Wtedy to, do miasta zjechało ponad 100 000 ludzi z całej Polski. Po kilku latach zaprzestano jednak tej tradycji, jednak powrócono do niej w 2013 roku. I od tego czasu Święto Morza już na stałe wpisało się w gdyński kalendarz imprez plenerowych.

Będzie można liczyć nie tylko na uroczyste spotkania, wydarzenia artystyczne czy sportowe, ale również na możliwość zobaczenia z bliska różnych jednostek morskich. Plan prezentuje się bardzo bogato, zaczynając koncertem “Bałtycki Festiwal Morski” 16 czerwca, przez m.in. pokazy w Planetarium im. A. Ledóchowskiego i foto spacer, a na pikniku na Molo Południowym kończąc. UM Gdynia zaprasza wszystkich na święto!