Gdynia świętuje 98. rocznicę powstania: spektakularne pokazy z 250 dronami

W celu uczczenia 98-lecia od dnia, kiedy Gdynia otrzymała status miasta, lokalna administracja przygotowała zaskakujące wydarzenie dla swoich obywateli. Na plaży położonej w centrum miasta zaplanowany jest efektowny pokaz, w którym wystąpią nie mniej niż 250 dronów.

Zaczynając od niedzieli, 4 lutego, Gdynia będzie obchodzić swoje 98. urodziny powołana do istnienia jako miasto. Początek obchodów to msza święta w bazylice usytuowanej na ulicy Armii Krajowej 26. Również w programie jest oficjalne miejskie uroczystości, które zostaną rozpoczęte o godzinie 12 dnia 10 lutego przy pomniku Polski Morskiej. Ponadto, od godziny 12.30 aż do 17:00 w Polsat Plus Arena Gdynia zorganizowana zostanie zabawa dla mieszkańców inspirowana modą i stylem lat 70. oraz 80. Jednak najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie fenomenalne przedstawienie zaprezentowane przez 250 dronów.

Największe tego typu przedsięwzięcie w kraju, znane jako „Taniec dronów”, odbędzie się na plaży w gdyńskim Śródmieściu. W ramach tego pokazu, drony uformują osiem figur trójwymiarowych, które opowiadają historię miasta. Widowisko będzie dodatkowo uzupełnione narracją słowną oraz muzyczną.