Gdynia: Holenderska grupa przestępcza próbowała ukraść 120 kg kokainy z terminalu kontenerowego

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało grupę składającą się z dziewięciu obywateli Holandii, w tym jednej osoby niepełnoletniej, która podejmowała próbę wykradzenia aż 120 kilogramów kokainy. Miejsce przechowywania tego ogromnego stosu narkotyków to terminal kontenerowy znajdujący się na terenie Gdyni. Informacje te potwierdziła Prokuratura Okręgowa w rozmowie z PAP.

Interwencja policji miała miejsce między 8 a 10 grudnia 2023 roku, kiedy to siły porządkowe zatrzymały wspomniane wcześniej dziewięć osób. Wśród nich była jedna osoba, która jeszcze nie osiągnęła pełnoletniości. Grażyna Wawryniuk, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, podała PAP, że wszyscy zatrzymani są obywatelami Królestwa Niderlandów i byli zaangażowani w nielegalny obrót dużej ilości narkotyków. Chodzi tu o co najmniej 120 kilogramów kokainy – poinformowała prokurator Wawryniuk.

Podjęte działania skierowane były przeciwko holenderskim przestępcom, którzy planowali wykraść narkotyki ukryte w terminalu kontenerowym na terenie Gdyni. Po zatrzymaniu usłyszeli oni zarzuty. Jak podaje prokuratura, podejrzani przybyli do Polski z konkretnym zamiarem – planowali zdobyć opakowania z kokainą. W tym celu zdecydowali się na wtargnięcie na obszar terminalu kontenerowego w Gdyni przez ogrodzenie oraz usunęli plombę zabezpieczającą kontener. Ich plany pokrzyżowała interwencja policji, która zatrzymała ich zanim zdążyli dokonać kradzieży narkotyków.