Gdynia gotowa na 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: aukcje, kwesty i spotkania z bohaterami "Gwiezdnych Wojen"

Przyszły weekend w Gdyni zapowiada się niezwykle energetyczny i pełen emocji, wypełniony różnorodnymi wydarzeniami, które mają miejsce w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy miasta będą mieć okazję do udziału w takich atrakcjach jak aukcje online, tradycyjne licytacje na rzecz dobroczynności w Teatrze Miejskim, zakupy na stoiskach z odzieżą używaną, aktywne spędzanie czasu w strefach uruchomionych specjalnie na ten czas w Centrum Riviera, a także możliwość spotkania postaci z popularnej serii filmowej „Gwiezdne Wojny” czy zwiedzania żaglowca.

Wszystko to odbędzie się już 27 i 28 stycznia, kiedy to Gdynia ponownie przyłączy się do grania dla szczytnego celu WOŚP. W mieście czynnie działa już cztery orkiestrowe sztaby, które intensywnie pracują nad organizacją całego przedsięwzięcia.

Trwa też już mobilizacja wolontariuszy do uczestnictwa w kwestach, które planowane są na 28 stycznia. Wśród osób, które zdecydowały się wesprzeć tę szlachetną akcję i będą zbierać pieniądze od przechodniów, znajdą się Joanna Zielińska, pełniąca funkcję przewodniczącej Rady Miasta Gdyni, oraz parlamentarzyści: posłanki Henryka Krzywonos-Strycharska i Wioleta Tomczak, a także senator Sławomir Rybicki. Spotkać ich będzie można o godzinie 12.00 przy fontannie na skwerze Kościuszki. W wolontariacie angażuje się również eurodeputowany Robert Biedroń.

Wsparcie dla Orkiestry można okazać nie tylko poprzez wrzucanie monet do puszek wolontariuszy, ale również biorąc udział w aukcjach i zbiórkach prowadzonych w Internecie lub bezpośrednio na miejscu w gdyńskich sztabach. Wszystko pod egidą prezydenta miasta, który gorąco zachęca do udziału w akcji.