Gdynia Classica Nova – jazzowa odsłona największego festiwalu muzycznego w Gdyni

Głównym tematem tegorocznej edycji festiwalu muzycznego Gdynia Classica Nova, który rozpoczął się ostatni weekend, jest jazz. W dniu 24 maja swoją muzykę na scenie zaprezentował Chopin University Big Band, a dwa dni później widzowie mieli okazję posłuchać koncertu braci Suttów – Piotra i Bartłomieja. To jednak dopiero początek przygotowanych atrakcji, które w ciągu najbliższych dni i tygodni dostarczą niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom muzyki.

Festiwal Gdynia Classica Nova obchodzi już swoją 27. edycję. Poprzednie lata były okazją dla publiczności do spotkania z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej. Różnorodne orkiestry, chóry, zespoły kameralne oraz soliści z Polski i innych krajów Europy prezentowali utwory znanych i cenionych kompozytorów. Tegoroczna odsłona festiwalu skupia się na mniej tradycyjnym dla tego wydarzenia gatunku – jazzie.

Impreza rozpoczęła się 24 maja i potrwa do 9 czerwca. Pierwsze dwa koncerty już za nami, ale w planach jest jeszcze cztery, które zapewne dostarczą wielu emocji i będą prawdziwą ucztą dla zmysłów wszystkich melomanów.