Gdynia Classica Nova Festiwal: 27. edycja z jazzem jako motywem przewodnim

Za chwilę rozpocznie się 27. edycja cenionego festiwalu Gdynia Classica Nova. Tegoroczne wydarzenie, które potrwa od 24 maja do 9 czerwca, ma na celu uczczenie jazzu, będącego głównym tematem festiwalu. W ramach festiwalu, publiczność będzie miała okazję doświadczyć sześciu niezapomnianych koncertów, z których pierwszy odbędzie się już dzisiaj.

Gdynia Classica Nova to festiwal o bogatej historii, który ma na swoim koncie już 26 poprzednich edycji. W ciągu tych lat, słuchacze mieli szansę odkryć najwspanialsze dzieła muzyki klasycznej, przedstawiane przez orkiestry, chóry i zespoły kameralne. Soliści pochodzący zarówno z Polski, jak i innych krajów Europy, również mieli okazję występować.

W bieżącym roku, festiwal zostanie zdominowany przez jazz. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy, Artur Jurek Trio, Filip Wojciechowski Trio, Adam Wendt, Daniela Bereza oraz Wojciech Myrczek.

Chociaż jazz jest motywem przewodnim, nie zabraknie tradycyjnych nut klasycznych. Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod kierownictwem Łukasza Borowicza będzie jednym z wykonawców. Wśród słuchaczy zagoszczą również Roman Perucki, Piotr i Bartłomiej Suttowie, Cappella Gedanensis oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.

Koncerty zostaną zorganizowane w Polsat Plus Arenie Gdynia, sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego, Muzeum Miasta Gdyni, a także w kościołach Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.