Fuga przed kontrolą drogową w Gdyni: Policja obezwładnia mężczyznę posiadającego narkotyki

W ubiegły piątek, na terenie Gdyni Chyloni doszło do zatrzymania mężczyzny, który odmówił zatrzymania się na żądanie policji podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, który trwał prawie 11 minut, zakończony sukcesem. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie różne substancje narkotyczne, w tym marihuanę, mefedron oraz tabletki psychotropowe.

Wszystko rozpoczęło się w nocy w piątek, kiedy około godziny 1:00, funkcjonariusze patrolujący okolicę dostrzegli samochód poruszający się chodnikiem przez Park Kiloński.

Zaangażowani w patrolowanie dzielnicy policjanci natychmiast uruchomili sygnały upominające kierowcę o zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jednak mężczyzna na widok służbowego samochodu policyjnego zdecydował się na przeciwną reakcję – przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Początkowo skierował swój pojazd na ulicę Chylońską, a następnie skierował się w stronę Opata Hackiego. Następnie jego droga prowadziła przez Zakręt do Oksywia i Morską, by na końcu zawrócić na Estakadę Kwiatkowskiego. Po intensywnym pościgu trwającym kilkanaście minut, mundurowi doprowadzili do zatrzymania uciekiniera na ulicy Kontenerowej. Informację o tym incydencie przekazała podkomisarz Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.