Forum Krynica 2023: Międzynarodowe Spotkanie Ekspertów z Biznesu, Polityki i Świata Akademickiego

Pomiędzy 13 a 15 września, malownicze uzdrowisko Krynica-Zdrój, stanowiło tło dla Forum Krynica 2023. Wydarzenie to przyciągało uwagę nie tylko ze względu na swój urokliwy kontekst geograficzny, lecz także przez pryzmat znaczenia, jakie niesie za sobą – jest to bowiem międzynarodowa konferencja łącząca przedstawicieli świata biznesu, polityki oraz akademickiego.

Założeniem Forum Krynica jest tworzenie płaszczyzny do otwartej wymiany idei, debatowania na istotne kwestie społeczno-ekonomiczne oraz budowanie relacji na najwyższych szczeblach hierarchii. Ambicją tego projektu jest kształtowanie bezpieczeństwa, spójności społecznej i poprawa pozycji ekonomicznej Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Unikalność tej konferencji polega na zapewnieniu programowego powiązania z inicjatywą Domu Polskiego, która zdobyła uznanie podczas ostatniego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Prezydent RP Andrzej Duda potwierdził swoją obecność na Forum Krynica 2023. Jako honorowy patron wydarzenia, zaprosił również innych liderów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Na te dwa dni swoje przybycie zapowiedzieli także czołowi polscy ministrowie, w tym Andrzej Adamczyk, Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Jadwiga Emilewicz.