Festiwal Gdynia Classical Nova trwa. Melomani są zachwyceni!

W tym roku Festiwal Gdynia Classica Nova jest poświęcony w całości twórczości Jana Sebastiana Bacha. To będzie z pewnością prawdziwa uczta dla zmysłów nie tylko miłośników muzyki barokowej, ale i jej nowoczesnych interpretacji.

Festiwal rozpoczął się 20 maja i potrwa przez kilka kolejnych tygodni. Koncert otwierający zapewniła Polsat Plus Arena, z największymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego w zupełnie nowych aranżacjach. W następnych dniach zaplanowano m.in. Concerti grossi: koncerty Bacha na skrzypce, klawesyn i orkiestrę. Tydzień później, bo 27 maja zaplanowano w górnym kościele NSPJ “Toccata con Fuga”, czyli muzyka organowa Bacha.

Ciekawym punktem festiwalowym będą jazzowe aranżacje muzyki Bacha, które będzie można usłyszeć w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Nosowskiego. Bardzo ciekawym koncertem będzie również koncert “Mistrzowskich kantat” w oryginalnym wydaniu, w brzmieniu z epoki.

Muzyka Bacha słuchana na żywo w odpowiedniej aranżacji brzmi zupełnie inaczej niż odtwarzana z platformy streamingowej. Warto skorzystać z tego!