Dzik napadł na kobietę w Gdyni: 55-latka w stanie krytycznym trafiła do szpitala

Jak nas poinformowała oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, podkom. Jolanta Grunert, 21 grudnia, w czwartek wieczorem, doszło do niecodziennego zdarzenia na ulicy Raduńskiej w Gdyni. Dzik zaatakował tam 55-letnią kobietę, która po incydencie została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym.

Atak miał miejsce na terenie Pustek Cisowskich. Tam właśnie, o godzinie 19.40 tego samego dnia, przybyli funkcjonariusze policji. Na miejscu znaleźli poszkodowaną mieszkankę Gdyni oraz służby medyczne, które udzielały jej już pierwszej pomocy – relacjonuje podkomisarz Grunert.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, napad dzika miał miejsce na ulicy Raduńskiej. Po zdarzeniu poszkodowana kobieta dotarła do najbliższego sklepu i poprosiła tamtejszych pracowników o wezwanie pomocy. W odpowiedzi na ten niecodzienny incydent, policja poinformowała Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdyni oraz Nadleśnictwo w Gdyni, zwracając się o podjęcie działań w ramach ich kompetencji – podsumowuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, podkom. Jolanta Grunert.