Działania śródmiejskiej policji w Gdyni kończą się zatrzymaniem posiadacza narkotyków

Podczas rutynowej kontroli drogowej, funkcjonariusze śródmiejskiego komisariatu w Gdyni zatrzymali 38-letniego gdynianina, który posiadał przy sobie nielegalne substancje. Mężczyzna jechał osobowym audi, kiedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy prawa. W samochodzie ujawniono 31 porcji suszu roślinnego oraz niewielką ilość chlorowodorku kokainy. Nielegalne posiadanie substancji jest przestępstwem karalnym aż do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzut posiadania narkotyków doszedł do mężczyzny w piątek, około 21.00 podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu. Po zbadaniu pojazdu, funkcjonariusze znaleźli 31 indywidualnych porcji zieleni roślinnej oraz niewielką porcję kokainy.

Badania wykazały, że 38-letni mężczyzna jest recydywistą. Ze względu na podejrzenie, że mógł być pod wpływem narkotyków podczas prowadzenia pojazdu, policjanci zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala na badanie krwi. Po wstępnych czynnościach śledczych, mężczyzna został przewieziony do komisariatu, a następnie osadzony w policyjnej celi. Policja zabezpieczyła również 1300 złotych, 401 dolarów amerykańskich oraz 20 funtów brytyjskich, które mogą posłużyć jako pokrycie przyszłych kar.