Drugi etap remontu nawierzchni na placu Konstytucji w Gdyni: zmiany w organizacji ruchu

Drugi etap prac remontowych na placu Konstytucji w Gdyni, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpocznie się w czwartkowy wieczór. Remont ten będzie niewątpliwie wiązał się ze zmianami w obecnym układzie ruchu.

Prace rozpoczną swój bieg o godzinie 19:00 w najbliższy czwartek, kiedy to ruszy drugi etap remontu nawierzchni na placu Konstytucji. Pierwszy etap prac, który odbył się wcześniej, skupiony był na części placu bliżej położonej dworca Gdynia Główna.

Należy podkreślić, że prace te mają charakter utrzymaniowy i mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. W planach są również prace związane z gruntowną przebudową Placu Konstytucji.

Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk, zwraca uwagę na konieczność pilnego remontu nawierzchni placu z powodu jej awaryjnego stanu. Dodał także, że intensywne prace naprawcze prowadzone są obecnie na terenie całego miasta, głównie ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne. Apeluje więc do mieszkańców o wyrozumiałość i ostrożność w rejonie prac.

Pierwszy etap prac, który miał miejsce od 29 lutego do 4 marca, obejmował część skrzyżowania najbliższą Głównemu Dworcu. Drugi etap zakłada remont nawierzchni na reszcie skrzyżowania. Prace te rozpoczną się wieczorem 14 marca i planowane jest ich zakończenie 18 marca, przed porannym szczytem komunikacyjnym. W czasie trwania prac nie będzie możliwy zjazd ze skrzyżowania w ulicę Wójta Radtkego. Pół skrzyżowania zostanie zamknięte, a przejazd w obie strony będzie możliwy jedynie na części skrzyżowania bliżej Głównego Dworca, na nowo wyremontowanej nawierzchni.