Dotacje na zakup roweru elektrycznego trwają. Sprawdź czy też możesz skorzystać!

W Urzędzie Miasta Gdynia już z początkiem marca aż 6 osób podpisało umowy na dotacje do zakupu roweru elektrycznego. Wszystko dzięki gminnej puli pieniężnej na e-rowery!

To już pewne – aż sześciu mieszkańców miasta i gminy Gdynia może cieszyć się rowerami elektrycznymi zakupionymi dzięki dotacjom z urzędu. Kupno roweru elektrycznego z bardzo korzystnym dofinansowaniem jest możliwe po spełnieniu kilku istotnych kryteriów. Najważniejszym z nich jest posiadanie karty mieszkańca i zameldowanie w gminie Gdynia. Kolejny etap to wypełnienie specjalnego wniosku.

Osoby które nie zakwalifikowały się w ubiegłym roku ze względu na brak środków finansowych miasta, decyzją rady miasta, zostały automatycznie przeniesione na kolejną, tegoroczną edycję. Co istotne, zostanie zachowana pierwotna kolejność zgłoszeń.

Dobra wiadomość jest taka, że pula pieniędzy przeznaczona na ten cel jest o wiele większa niż w latach ubiegłych. Zatem o wiele więcej mieszkańców skorzysta z dofinansowania na zakup roweru elektrycznego.