Dodatek energetyczny dla mieszkańców Gdyni. Sprawdź na jakich warunkach przysługuje!

O tym, że jest drogo, nie trzeba nikomu nie trzeba przypominać. Codzienne rachunki za zwykłe zakupy dosadnie nam o tym przypominają. Sporo kosztuje również energia elektryczna. UM Gdynia zbiera wnioski o dofinansowanie. Sprawdź czy i tobie się należy!

Można o niego ubiegać się w sytuacji, gdy to właśnie energia elektryczna jest głównym źródłem ogrzewania w budynku mieszkalnym. Konieczne jest również wpisanie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W tym celu należy przyjść do Urzędu Miasta Gdynia, do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gdyni. Dotychczas, o ten dodatek upomniało się około 400 gospodarstw domowych.

Wysokość świadczenia jest uzależniona od zużycia energii elektrycznej. Jeżeli zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym nie przekracza 5 MWh, to dodatek wynosi 1000zł. Gdy przekracza tę wartość, świadczenie to podwyższa się do 1500 zł.

Nie przysługuje on gospodarstwom domowym korzystającym z instalacji fotowoltaicznej oraz tym, którzy otrzymali inne dodatki, takie jak np węglowy.