Darmowe przejazdy komunikacją miejska dla uczniów z Kartą Mieszkańca

Mimo pandemii większość szkół w Polsce wróciła do nauki tradycyjnej. Wiążę się to jednak z wieloma wydatkami. Aby ułatwić dzieciom mieszkającym w Gdyni codzienne wyprawy do szkoły, nasze miasto przypomina o darmowych przejazdach autobusami i trolejbusami ZKM Gdynia.

Wysoki poziom szkół nie jest jedynym priorytetem władz Gdyni. Równie ważne jest zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznych form transportu. W związku z tym dzieci mieszkające w Gdyni mają prawo do bezpłatnych przejazdów, jeśli okażą kontrolerowi biletów odpowiednie dokumenty.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZKM Gdynia. W razie wątpliwości można także zadzwonić na infolinię. Warto pamiętać, że bez względu na miejsce zamieszkania, dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia, również mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów. Zamiast biletu muszą posiadać dokumenty, na których umieszczone są informacje o wieku lub data urodzenia.

Pozostali uczniowie, bez względu na szkołę, do której uczęszczają, także nie muszą martwić się o opłaty za bilety. Potrzebny jest im jednak dokument, w którym zaznaczone będzie, że są oni mieszkańcami Gdyni. W niektórych przypadkach wystarczy legitymacja szkolna, należy się jednak upewnić, czy na pewno jest w niej wpisany adres zamieszkania. Jeśli nie, zadbajmy o to, aby w zanadrzu mieć dodatkowe zaświadczenie. Wystarczy krótka informacja ze szkoły. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak założenie Karty Mieszkańca. Jej właściciele nie muszą pamiętać nawet o konieczności zabierania ze sobą legitymacji szkolnej. Konieczne jest jednak regularne przedłużanie uprawnień.