Czy Gdynia to dobre miasto do życia?

Gdynia znalazła się na 3 miejscu najlepszych miast do życia w przedziale 150 – 400 tysięcy mieszkańców. Dlaczego tak jest?

Dobra komunikacja

Choć Gdynia nie jest małym miastem, a dodatkowo porusza się tu wiele pojazdów np. zmierzających do portu, to transport nie jest bardzo utrudniony. Jest to zasługa odpowiedniej infrastruktury. Obwodnica sprawia, że największy ruch tranzytowy jest odciągnięty od centrum miasta.

Warto też zwrócić uwagę na komunikację miejską. Gdynianie mają do wyboru trolejbusy i autobusy.  Funkcjonuje wiele linii, także nocnych i podmiejskich. Mieszkańcy mogą także korzystać z SKM, dzięki czemu miasto jest dobrze skomunikowane z innymi miastami Trójmiasta.

Dużo rozrywki

Miasto regularnie przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów wieloma imprezami. Najsłynniejsze z nich do Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, gdzie nagrodą są Złote Lwy, oraz muzyczny Open’er Festival. Regularnie odbywają się tu też koncerty, imprezy artystyczne i wydarzenia sportowe.

W Gdyni funkcjonuje też wiele restauracji i barów, które mają bogatą ofertę. Można tu znaleźć niemal każdą kuchnię świata. Wieczorem można wybrać się także do kina, teatru lub do klubu.

Bliskość morza

To dzięki bliskości morza i budowie portu Gdynia tak szybko się rozwinęła. Morze jest atrakcją turystyczną, która co roku przyciąga do miasta rzesze turystów. Można tu zażyć kąpieli w morzu, ale nie tylko. Znajduje się tu też marina, w której mogą cumować jachty.

Dzięki morzu Gdynia ma prężnie rozwijający się port. Port zajmuje się głównie transportem towaru. Statki i towary docierają do każdego zakątka świata – zarówno do obu Ameryk, jak i Afryki i Azji. Z portu odbijają także wycieczkowce i promy.

Znane szkoły

To właśnie w Gdyni znajdują się dwie najważniejsze uczelnie związane ze służbą na morzu. Jest to Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte i Uniwersytet Morski w Gdyni. Można więc wybrać karierę zarówno wojskową, jak i cywilną.

W mieście znajduje się też wiele szkół podstawowych i średnich. Przy wielu szkołach znajdują się też boiska i kompleksy sportowe – jest ich w sumie 40.

O Gdyni można jeszcze pisać wiele, nie ulega jednak wątpliwości, że to jedno z najbardziej wyjątkowych miast Polski o niezwykłej historii. Także jej teraźniejszość i rozwój sprawia, że to miejsce, w którym warto mieszkać.