Atrakcje turystyczne Gdyni – co warto zobaczyć?

Gdynia to miasto, które obfituje w wiele atrakcji. Są one związane głównie z morzem… Ale nie tylko.

Dar Pomorza

To niezwykły żaglowiec zacumowany obecnie w gdyńskim porcie. Został zbudowany w 1929 r. w Hamburgu jako statek szkolny. Służył aż 51 i wykształcił wielu nawigatorów oraz marynarzy. W 1982 wycofano go ze służby i stał się statkiem-muzeum.

ORP Błyskawica

Błyskawica to okręt wojenny zacumowany niedaleko Daru Pomorza. Działał w siłach alianckich, a po wojnie wrócił do Gdyni. W 1967 r. przestał służyć i stał się muzeum.

Molo w Gdyni-Orłowo

Molo w Gdyni może nie jest tak słynne jak to w bliskim Sopocie, ale również jest świetną atrakcją. Ma długość 180 m i w całości wykonane jest z drewna. Jest idealnym miejscem na spacery. Zapewnia świetne widoki na morze i statki, które zmierzają do portu.

Klif Orłowski

Klif to jedna z najbardziej znanych atrakcji Gdyni i najbardziej charakterystyczny klif w Polsce. Zbudowany jest z dwóch rodzajów gliny. Otoczony jest nie tylko morzem, ale lasami i wąską plażą. To wszystko sprawia, że okolica jest niezwykle malownicza.

Kolejka linowa

Ta kolejka to unikat – znajduje się w mieście i to w dodatku nadmorskim. Można nią wjechać na Kamienną Górą, skąd są wspaniałe widoki na morze, marinę i Sea Towers. Każda gondola kolejki mieści 8 osób.

Skwer Kościuszki

Skwer to w rzeczywistość nadmosrka  promenada pełna wielu atrakcji. Jest tu wiele lokali, gdzie można zjeść, napić się lub kupić pamiątki. To właśnie przy skwerze znajduje się wiele pomników, np. Pomnik Żagle, Pomnik Żeromskiego czy Pomnik Polski Morskiej. Stąd też odchodzi molo , a nieopodal znajduje się stocznia.

Sea Towers

Dwa wieżowce o wspólnej podstawie dość szybko stały się symbolem Gdyni i wpisały się na stałe w krajobraz Gdyni. Wieżowce znajdują się w pobliżu portu i niemal nad samym morzem – przy molu południowym.  Znajdują się tutaj apartamenty, ale także sale konferencyjne i restauracje.

Jak widać, w Gdyni znajduje się wiele ciekawych miejsc. Przedstawione tutaj nie są jedyne. Jest tu znacznie więcej miejsc, gdzie można zjeść lub szaleć przez całą noc. Można tu też znaleźć zabytki – modernistyczne i średniowieczne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.