Cztery osoby zgłosiły się na policję w związku z wypadkiem kolejowym w Gdyni

Po pięciu dniach od apelu służb, cztery osoby, świadkowie i uczestnicy tragicznego wypadku kolejowego, który miał miejsce na początku października w Gdyni, zgłosiły się do miejscowej policji – poinformowała Polska Agencja Prasowa (PAP).

Podkomisarz Jolanta Grunert, oficer prasowy gdyńskiej policji, podzieliła się informacjami z PAP, mówiąc: „Dwie osoby, które były świadkami i brały udział w wypadku kolejowym w Gdyni, zostały przesłuchane w ubiegły wtorek”. Dodała również, że dwie inne osoby skontaktowały się telefonicznie z policją i zostaną przesłuchane przez funkcjonariuszy w najbliższym czasie.

Grunert podkreśliła też, że 13 października Prokuratura Rejonowa w Gdyni oraz Komenda Miejska Policji w tym samym mieście wystosowały wspólny apel. W komunikacie podano, że są poszukiwane osoby będące świadkami zdarzenia oraz pasażerowie pociągu Polregio kursującego na trasie Malbork-Gdynia Chylonia, który był zaangażowany w wypadek.

Do dramatycznego zdarzenia doszło 5 października. Na stacji Gdynia Główna zderzyły się dwa składy Polregio – szynobus wykonujący jazdę manewrową i pociąg osobowy poruszający się na trasie Malbork-Gdynia Chylonia. W wyniku kolizji cztery osoby doznały obrażeń.