Artur Gronek nowym trenerem koszykówki w Arce Gdynia: powrót po 11 latach

Artur Gronek, który swoją karierę rozpoczął w Warszawie, objął stanowisko szkoleniowca w Krajowej Grupie Spożywczej Arki Gdynia. 39-letni trener, wielokrotny zdobywca medali mistrzostw Polski oraz członek kadry naszej narodowej reprezentacji, ostatnio służył swoim umiejętnościami drużynie Polskiego Cukru Startu Lublin. W Gdyni zastąpi na stanowisku Wojciecha Bychawskiego, 47-letniego trenera, który pracował z ekipą żółto-niebieskich przez cały sezon.

Gronek wraca na Pomorze po ponad 11 lat przerwy – wcześniej, razem z Davidem Dedkiem, pracował w tamtejszym Starcie. Po jednym roku spędzonym nad Bałtykiem przeniósł się do Zielonej Góry. Tam, pod okiem Mihailo Uvalinovi i Sašo Filipovskiego, zdobywał cenne doświadczenie na poziomie znacznie wyższym niż ten, który znał dotychczas. Współpraca z Gronkiem przyniosła Stelmetowi wiele sukcesów: wicemistrzostwo Polski (2014), Puchar i Superpuchar Polski (2015) oraz dwa tytuły mistrzowskie (2015, 2016).

Sezon 2016/2017 to dla Gronka pierwsza szansa na pełnienie roli głównego trenera – zielonogórski klub zaufał mu i powierzył ster drużyny. W Stelmecie doświadczył prowadzenia zawodników zarówno w rozgrywkach polskiej ekstraklasy, jak i w europejskich pucharach. Mimo że ekipa uplasowała się na przedostatnim miejscu grupy E w Basketball Champions League i przegrała z Ciboną Zagrzeb w 1/8 finału FIBA EuropeCup, to jednak na krajowym parkiecie utrzymała swoją pozycję.