Arka Gdynia triumfuje na wyjeździe: Wygrana 3:0 z Wisłą Płock

Piłkarski zespół Arka Gdynia zaznał smaku zwycięstwa na stadionie przeciwnika, pokonując w sobotni wieczór, 7 października 2023 roku, drużynę Wisły Płock 3:0. Było to ich pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 13 sierpnia tego samego roku, kiedy to triumfowali nad Stalą Rzeszów. Decydujące cele dla Arki osiągnęli Kacper Skóra i Janusz Gol, których precyzyjne strzały zza pola karnego zapewniły drużynie niezapomniane zwycięstwo.

Klub Arka Gdynia zmusił swoich fanów do czekania na ten moment przez długi okres czasu. Po wygranym meczu z drużyną Stal Rzeszów 13 sierpnia, zawodnicy Arki zdawali się być zablokowani na wyjazdach. Choć odnosili sukcesy na rodzimym terenie, nie potrafili utrzymać impetu na boiskach przeciwników.

Sobotni mecz rozgrywany 7 października 2023 roku w Płocku początkowo nie wydawał się obiecujący dla drużyny gości. Arka Gdynia, choć prezentowała ambitną i pomysłową grę, miała problem z przekuciem swojej dominacji na boisku w konkretne gole. Przeciwnicy zaś nie szczędzili twardych zagrywek, zostawiając na ciele zawodników Arki ślady po swoich przedwczesnych interwencjach.

Wszystko jednak obróciło się o 180 stopni po przerwie. Arka Gdynia, atakująca bramkę znajdującą się blisko sektora z jej kibicami, rozpoczęła prawdziwy szturm. Inicjatywę przejął Kacper Skóra. Młody, 20-letni zawodnik z Gdyni wykonał efektowne zagranie przed polem karnym Wisły Płock, a następnie umieścił piłkę w siatce, nie dając szans zdziwionemu bramkarzowi rywala, Bartłomiejowi Gradeckiemu.