Arka Gdynia nie zdołała awansować do baraży o powrót do ekstraklasy

W dzisiejszym meczu Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia nie zdołała pokonać na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, przegrywając 1:2 (0:1). Ta porażka sprawiła, że drużyna żółto-niebieskich straciła szansę na udział w barażach o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz już wiadomo, że jeśli Lechia Gdańsk zdobędzie licencję na grę w Fortuna 1. Lidze, w następnym sezonie czeka nas emocjonujące Wielkie Derby Trójmiasta.

Walka Arkii o baraże zaczął się od meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Żółto-niebiescy musieli zdobyć przynajmniej punkt i jednocześnie liczyć na niespodziewany wynik w innym spotkaniu. W Rzeszowie Stal mierzyła się równocześnie ze Skrą Częstochowa, a zwycięstwo gospodarzy gwarantowało im szóste, barażowe miejsce w tabeli.

Optymistyczne scenariusze dla Arkii zaczęły się spełniać już po zaledwie pięciu minutach gry w Rzeszowie. Kamil Lukoszek strzelił bramkę dla Skry, dzięki czemu drużyna z Częstochowy objęła prowadzenie. W takiej sytuacji remis w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza pozwalałby Arce Gdynia na awans do baraży. Niestety, ostateczny wynik 1:2 (0:1) dla gospodarzy pozbawił żółto-niebieskich szans na powrót do ekstraklasy w tym sezonie.