Arka Gdynia kończy transferowy okres przed rundą rewanżową, pozyskując zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej

Koniec okna transferowego w Arce Gdynia przyniósł ostateczne uzupełnienie składu piłkarskiego na nadchodzącą rundę wiosenną. Kadrę drużyny obejmującej rolę lidera w Fortuna 1 Lidze, zamknięto przyjmując nowego gracza do swoich szeregów. Żółto-Niebiescy, mający za cel awans do PKO Ekstraklasy, są gotowi rozpocząć rywalizację, której stanowić będą fundament trzy świeże nabytki klubu.

Arka Gdynia powiększyła swój skład o Alassane Sidibe – środkowego pomocnika pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Sidibe dołączył do drużyny na zasadzie wypożyczenia od włoskiej Atalanty Bergamo, które potrwa do końca sezonu, istnieje jednak opcja pierwokupu zawodnika. Proces negocjacji między oboma klubami trwał przez pewien czas, aż ostatecznie doszło do finalizacji umowy dotyczącej transferu tego zawodnika.

Alassane Sidibe to młody, 21-letni gracz, znany głównie ze swojej gry w drużynach juniorów i młodzieżowych. Jego kariera od początku jest związana z Atalantą Bergamo. W Gdyni zawodnik nie powinien czuć się osamotniony – w latach 2019-21 grał bowiem w drużynie U19 Atalanty razem z Olafem Kobackim. Ta dobra znajomość między piłkarzami powinna pomóc Sidibe szybko odnaleźć się w nowym, żółto-niebieskim otoczeniu.