33-latek z Gdyni zatrzymany z narkotykami: grozi mu do 3 lat więzienia

Podczas rutynowego patrolu w Chyloni, funkcjonariusze policji zatrzymali mieszkańca Gdyni w wieku 33 lat, u którego znaleźli substancje psychoaktywne. Zatrzymany przyznał, że posiada mefedron oraz marihuanę. Po przeprowadzeniu procedur policyjnych, mężczyzna został umieszczony w areszcie. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do trzech lat za posiadanie nielegalnych środków odurzających.

Załoga Policji Patrolowo-Interwencyjnej z Chyloni podczas swojej służby zauważyła mężczyznę, który zareagował niepokojem na ich obecność, a następnie zaczął się poruszać szybciej. Jego nerwowe zachowanie skłoniło funkcjonariuszy do jego wylegitymowania. W trakcie kontroli okazało się, że 33-latek miał przy sobie zawiniątko folii z białymi kryształkami i sztukę papieru, w której ukryty był susz roślinny. Mężczyzna przyznał, że substancje znalezione u niego to mefedron i marihuana.

Policjanci przetransportowali zatrzymanego do komisariatu w celu dalszych czynności służbowych, podczas których ujawniono, że mężczyzna posiadał przy sobie dowód osobisty nieprzypisany do jego osoby. Mężczyzna odmówił wyjaśnienia skąd posiada ten dokument. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych procedur, policjanci umieścili 33-latka w areszcie.