24-letni mieszkaniec Gdyni zatrzymany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu

W dniu wczorajszym, podczas rutynowej kontroli drogowej, stróże prawa zatrzymali młodego mężczyznę prowadzącego samochód marki Toyota. Miał on na swoim koncie poważne wykroczenie – przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 44 km/h. Prowadzący okazał się być 24-letnim mieszkańcem Gdyni, który do tego był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u mężczyzny zawartość alkoholu na poziomie 2,5 promila.

Kontrola drogowa miała miejsce na ulicy Morskiej, gdzie maksymalna prędkość wynosiła tam 50km/h. Jednak zatrzymany 24-latek zdecydował się na jazdę z prędkością 94km/h. W trakcie interwencji, funkcjonariusze wyczuwali zapach alkoholu wydobywający się od kierującego. Analiza wydychanego powietrza przy pomocy alkomatu potwierdziła ich obawy – kierowca był nietrzeźwy.

Zarówno za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, jak i przekroczenie dozwolonej prędkości, młody mieszkaniec Gdyni stanie teraz przed sądem. Najcięższą karą, jaką może otrzymać, jest 3-letnie pozbawienie wolności. Dodatkowo grozi mu także utrata prawa do prowadzenia samochodu. Kierowca odpowiedzialny będzie za oba przewinienia.