Złodziej miedzianych elementów ze stoczni w Gdyni stanął przed sądem

Dzięki skutecznemu śledztwu funkcjonariuszy z Oksywia, 40-letni mężczyzna odpowiedzialny za kradzież miedzianych części z prostowników spawalniczych na terenie stoczni w Gdyni został pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Gdańszczanin usiłował zatuszować swoje przestępstwo, jednak ostatecznie musiał stawić czoło zarzutowi kradzieży, za który może mu grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja i na początku czerwca doszło do incydentu, w wyniku którego poszkodowany szacuje straty na ponad 100 tysięcy złotych. Informacje dotyczące zuchwałej kradzieży miedzianych elementów dotarły do policjantów z Oksywia, którzy niezwłocznie rozpoczęli działania śledcze w celu wykrycia sprawcy.

Podczas postępowania dochodzeniowego śledczy zgromadzili wiele dowodów oraz informacji związanych z przestępstwem. Zabezpieczony materiał z monitoringu okazał się kluczowy dla analizy i prześledzenia całości zdarzenia. Dzięki tym działaniom udało się doprowadzić do odpowiedzialności karnej 40-letniego złodzieja, który nie zdołał uniknąć konsekwencji swoich czynów, mimo prób ukrycia przestępstwa. Wkrótce stanął przed sądem, gdzie grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.