Zaplanowane spotkania informacyjne na temat budowy Drogi Czerwonej w Gdyni i Dębogórzu

W przyszłości, planowana jest realizacja projektu budowy 9-kilometrowej arterii komunikacyjnej o nazwie Droga Czerwona w mieście Gdynia. W drugiej połowie listopada 2023 roku, organizatorzy inwestycji zainicjują spotkania informacyjne dla mieszkańców Gdyni i Dębogórza. Celem tych spotkań będzie omówienie szczegółów projektowych oraz wysłuchanie opinii i sugestii od lokalnej społeczności.

Według wstępnych koncepcji, Droga Czerwona ma stanowić dwujezdniową trasę o statusie drogi głównej ruchu przyspieszonego. Ma to być istotne połączenie z już istniejącymi drogami poprzez pięć planowanych węzłów drogowych. Istotnym aspektem tego projektu jest zaprojektowanie drogi tak, aby nie posiadała ograniczeń nośności. Takie rozwiązanie umożliwi obsługę ciężkiego ruchu tranzytowego do i z portu gdyńskiego.

W trakcie planowanych spotkań informacyjnych, inwestorzy zamierzają przedstawić mieszkańcom szczegółowe założenia projektowe Drogi Czerwonej. Przewidują oni również możliwość wysłuchania opinii i sugestii mieszkańców na ten temat. Wszystko po to, aby projekt był jak najlepiej dostosowany do potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności.