Zakończenie Regat Konstytucyjnych: wręczenie pucharków i dyplomów dla uczestników

Od wielu lat, tradycyjnie w pierwszych dniach maja (konkretnie 2-3), rozwijane są żagle Regat Konstytucyjnych. To wydarzenie przyciąga liczne grono zawodników, a w tym roku na starcie stanęło ich aż 48, reprezentujących 8 różnych klubów. Warunki podczas tych dni były całkiem sprzyjające, choć nie wszyscy uczestnicy zdołali ukończyć wszystkie zaplanowane wyścigi.

Rezultaty rywalizacji prezentują się następująco:

W kategorii Klasa 420 triumfowali Tymon Wiatrowski oraz Wiktor Pawłowski, którzy reprezentowali ChKŻ Chojnice. Drugie miejsce zdobyła para Mateusz Grabowski i Jan Kubiak z LKS Charzykowy i ChKŻ Chojnice. Trzecie miejsce na podium przypadło duetowi Franciszek Kosecki i Tadeusz Wiatrowski, również z ChKŻ Chojnice.

Dla klasy L’equipe wyniki przedstawiają się tak: na najwyższym stopniu podium stanęły Julia Stawicka i Marta Piesik z Nauticus YC Olsztyn. Tuż za nimi uplasowały się Gabriela Kiewisz i Maja Wiszniewska, także z Nauticus YC Olsztyn. Trzecie miejsce zdobyły Pola Bobrowska i Lena Melon reprezentujące AZS AWFiS Gdańsk.