Wypadek na obwodnicy Trójmiasta z udziałem sześciu samochodów

Na obwodnicy Trójmiasta doszło do groźnej kolizji, w której brało udział sześć samochodów osobowych. Incydent miał miejsce na odcinku między Karwinami a Chwarznem, na trasie prowadzącej do Chyloni. W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła lekkie obrażenia. Zdarzenie spowodowało powstanie olbrzymiego korka drogowego o długości aż 8 kilometrów.

Do wypadku doszło tuż przed godziną siódmą rano, podczas intensywnych opadów deszczu, które znacznie ograniczały widoczność na drodze. Na szczęście, pomimo liczby pojazdów zaangażowanych w kolizję, tylko jedna osoba odniosła lekkie obrażenia. Jednakże uliczny chaos wywołany przez karambol sprawił, że jezdnia prowadząca do Chyloni była całkowicie zablokowana.

– Na miejsce zdarzenia wysłane zostały cztery zastępy straży – powiedział dyżurny oficer Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Niewątpliwie największym problemem dla pozostałych kierowców był gigantyczny korek, który rozciągał się na ośmiokilometrowej trasie. Początkowo, zablokowane były oba pasy ruchu, co skłoniło niektórych kierowców do prób zawracania na pasie awaryjnym. O godzinie dziewiątej jeden z pasów ruchu został odblokowany. Niemniej jednak, straż przewiduje, że usuwanie skutków kolizji może potrwać aż do 10:30. Dlatego też służby zalecają omijanie tego odcinka obwodnicy i wybranie trasy alternatywnej.