W Gdyńskim Śródmieściu na Molu Południowym powstanie parking dla motocykli

Planuje się stworzenie parkingu dla motocykli w sercu Gdyni. Planowany teren pod parking jest zlokalizowany na Molu Południowym, tuż obok popularnego Akwarium Gdyńskiego. To miejsce jest już znanym punktem, gdyż nie tak dawno temu znajdował się tam duży parking samochodowy. Decyzję o przekształceniu tego obszaru podjęła poprzednia władza miasta, odpowiadając na prośbę jednego z mieszkańców.

Zaplanowany parking będzie usytuowany w pobliżu pomnika Morświna. Przewiduje się tam 15 stanowisk postojowych przeznaczonych dla motocykli. Część prac polegać będzie na wymalowaniu odpowiedniego oznakowania poziomego oraz ustawieniu znaków pionowych. Te czynności zostaną wykonane przez Zarząd Dróg i Zieleni do 17 maja, dzięki czemu parking pojawi się w tym miejscu w najbliższym czasie – jak zapewnia Magdalena Wojtkiewicz, rzeczniczka Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Mimo to, decyzja o budowie parkingu spotkała się z krytyką ze strony lokalnej polityki. Łukasz Piesiewicz, radny Koalicji Obywatelskiej w Gdyni, uważa tę decyzję za swego rodzaju pożegnanie poprzedniej administracji z mieszkańcami miasta, zwłaszcza ze Śródmieścia. Przypomina, że ten sam pomysł na parking dla motocykli został odrzucony przez urząd miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego z powodu niespełnienia jego merytorycznych kryteriów.