Turniej LTE Beach Tennis Cup 2023: Gdynia gości największe zawody tenisa plażowego w Polsce

Od 11 do 13 sierpnia 2023 roku, na piaskach Plaży Śródmieście w Gdyni, odbędzie się największy polski turniej tenisa plażowego – LTE Beach Tennis Cup. Liczymy na udział aż 120 graczy, zarówno pochodzących z Polski, jak i z zagranicy.

Tenis plażowy stanowi fascynującą hybrydę tradycyjnego tenisa, siatkówki plażowej. Ta wciąż rozwijająca się, letnia dyscyplina sportowa zdobywa coraz większą popularność. Organizatorzy wydarzenia, czyli Beach Tennis Trójmiasto oraz Polska Federacja Tenisa Plażowego, zapraszają miłośników sportu do śledzenia zawodów w drugim weekend sierpnia na Plaży w Gdyni. Turniej ten jest nie tylko największym tego typu wydarzeniem w Polsce, ale także jednym z nielicznych rozgrywanych w tym sezonie w Europie.

„Będzie to pierwsza taka duża impreza sportowa organizowana w naszym kraju, a dodatkowo mamy wielkie szczęście, że zostanie ona zorganizowana właśnie tutaj – w Gdyni. Co więcej, na turniej zgłosiło się wiele osób z różnych zakątków świata – na naszych listach startowych widnieją nazwiska zawodników z Brazylii, Aruby i Curaçao. Jest to również pierwszy raz, kiedy nagrody dla zwycięzców są tak atrakcyjne” – podkreśla Marta Pawłowska, prezes Polskiej Federacji Tenisa Plażowego i jednocześnie organizator wydarzenia.