TOFU Studio triumfuje na European Design Awards, zdobywając trzy prestiżowe nagrody

TOFU Studio, znane z tworzenia niezapomnianych projektów graficznych, powraca z Mediolanu pełne radości i dumy. Pracownia graficzna została doceniona na Europejskich Nagrodach Projektowych, gdzie zgarnęła aż trzy prestiżowe nagrody. Wyróżnienia te przyznano za oszałamiającą identyfikację wizualną wykonaną dla Nagrody Literackiej Gdynia w roku poprzednim.

Zaszczytnym momentem było przypomnienie o zbliżającej się ceremonii finałowej Nagrody Literackiej Gdynia, która odbędzie się 30 sierpnia. Równolegle od 28 sierpnia do 1 września, miłośnicy literatury będą mogli uczestniczyć w Festiwalu Miasto Słowa.

Nagroda Literacka Gdynia za identyfikację wizualną została uznana na renomowanej gali European Design Awards w Neapolu. TOFU Studio zostało tam docenione za swoją kreatywność i oryginalność w następujących kategoriach: srebrny medal za Poster Series (plakat), brązowy medal za Integrated Identity Applications (identyfikację zintegrowaną) oraz specjalne wyróżnienie za Printed Identity Applications (identyfikację w druku).

Ale to nie koniec dobrych informacji. Duma i satysfakcja z osiągnięć TOFU Studio jest jeszcze większa, gdyż identyfikacja Nagrody Literackiej Gdynia znalazła się również na krótkiej liście jednego z najbardziej prestiżowych i surowych konkursów designu w USA. Konkurs ten jest organizowany przez uznany magazyn Communication Arts.

Projekt TOFU Studio został nominowany w dwóch kategoriach: plakat seryjny i projektowanie dla instytucji publicznych. Wybrane prace zostały wyłonione spośród prawie 3 tysięcy zgłoszeń. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w jesiennej edycji magazynu, której premiera przewidziana jest na 26 sierpnia.