Tenis plażowy w Gdyni? Teraz to możliwe za darmo!

Nie każdy wie, że tenis plażowy jest jedną z łatwiejszych i bardzo przyjemnych sportów, jakie można wykonywać podczas plażowania. Już od 6 maja będzie można nauczyć się zasad gry i potrenować z profesjonalnym instruktorem na gdyńskiej plaży.

Nauka gry w tenis plażowy jest możliwa dzięki inicjatywie Gdyńskiego Poruszenia. Pierwsze zajęcia w całym cyklu rozpoczną się 6 maja między 10:00 a 14:00 na boisku nr 10 przy plaży Gdynia Śródmieście. Otwarte warsztaty tenisa plażowego nie byłyby możliwe gdyby nie działalność instruktorów z Beach Tenis, w ramach Gdyńskiego Poruszenia.

Co istotne, nie potrzeba ani sprzętu ani wiedzy o podstawach rozgrywek. Wszystko zostanie zapewnione na miejscu. Konieczny jednak jest sportowy strój oraz dobry humor i gotowość do nauki czegoś nowego.

Tenis plażowy wbrew pozorom jest świetnym treningiem dla całego ciała. Jest tam część cardio o wysokim wyznaczniku aerobowym, a także świetnie wzmacniający całe ciało wysiłek. Dyscyplina ta jest połączenie tenisa ziemnego, siatkówki plażowej i badmintona. Przede wszystkim jednak to świetna zabawa.