Szykuje się rozbudowa ulicy Nowowiczlińskiej w Gdyni!

Ulica Nowowiczlińska to jedna z kluczowych dróg w mieście. Już od wielu miesięcy mówiło się o jej modernizacji i przebudowie, jednak dopiero w roku 2023 wybrano w postępowaniu przetargowym odpowiednią firmę. Ma trzydzieści miesięcy od podpisania umowy na to, aby wykonać zadanie.

Zakres prac obejmuje dwa ważne fragmenty ulicy Nowoiczlińskiej. Z jednej strony prace będą nastawione na podniesienie komfortu jazdy pasażerów komunikacji miejskiej. Powstanie nowy buspas, połączony z ciągiem na ulicy Chwaszczyńskiej i Wielkopolskiej. Bezpieczniej będzie również dla wszystkich tych, którzy poruszają się rowerami albo na nogach. W planach jest również zbudowanie nowego chodnika oraz drogi dla rowerów.

Całością prac zajmie się konsorcjum WPRD GRAVEL-ELGRUNT, w ramach projektu „Utworzenie węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – Gdynia Karwiny”. Całość będzie kosztować prawie dwadzieścia pięć milionów złotych. Fundusze pochodzą z dotacji z Unii Europejskiej oraz z funduszy własnych gminy Gdynia.